Elfy

List do Rodziców

List do rodziców: 

Drodzy rodzice w minionym tygodniu  dużo uwagi poświęciliśmy mikołajkom i zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia. Uczyliśmy się jakie elementy muszą znaleźć się na kopercie, zanim wyślemy list. Rozmawialiśmy o tym, jak dawniej ludzie komunikowali się na odległość, a jak robią to dziś. Bawiliśmy się starymi aparatami telefonicznymi, na których nie można grać ani esemesować ( dla dzieci to był szok, że kiedyś takie aparaty były)

W otoczeniu i na obrazkach wyszukiwaliśmy nazw rzeczy, które rozpoczynają się głoską K.

Podczas zabaw matematycznych określaliśmy liczebność zbiorów i wskazywaliśmy w których zbiorach jest tyle samo, mniej i więcej.

Uczestniczyliśmy w zabawach rytmicznych i ruchowych z przyborami lub bez nich. Braliśmy udział w zabawach sensorycznych oraz zabawach z wykorzystaniem Metody Carla Orffa. 

We wtorek obchodziliśmy dzień z Krainą Lodu i mogliśmy wcielić się w ulubione postacie bajkowe i poczuć się jak w bajce, cały dzień, wszystkie zabawy  te dydaktyczne i te ruchowe poświęcone były tej bajce. 

Praca plastyczna była inspiracją z bajki, robiliśmy Olafa według własnego pomysłu i projektu z wykorzystaniem guzików, bo akurat w ten dzień był Dzień Guzika i w ten sposób chcieliśmy go uczcić.

 
 
 
 
 
realizacja: ARTEH Agencja InteraktywnaARTEH CMS